• שיעור פילאטיס פרטי במרכז

  אימון אישי/זוגי שמגיע אליכם הביתה. מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות גב, צוואר, עקמת ועוד. מומלץ על ידי אורטופדים ומוכר כפעילות משקמת. מעודד התמדה ומפנה זמן איכות לשעות אחה"צ

תרגילים לכאבי גב

כאבי גב הינם תופעה שכיחה מאוד בקרב האוכלוסיה הבוגרת, הסיבה המרכזית לכך הינה יציבה לקויה.
עמוד השדרה שלנו נתמך על ידי חוליות כשיש עומס רב מידי על החוליות הן "צועקות " לנו בזמן "אי נוחות".
זאת אומרת שהן נמצאות במצב של דחיסת המפרק השריר כנגד העצב.

דרך התעמלות הפילאטיס ניתן למזער נזקים ולשפר משמעותית את תחושת הכאב. טכניקת הפילאטיס מתבססת על עקרונות של שליטה, דיוק, ונשימה בזמן התנועה והתרגול.

כמובן שאני ממליץ על איזו שהיא הכוונה מקצועית לפני שעושים תרגיל כזה או אחר על מנת להפיק את מלוא הפוטנציאל מהתרגיל.
שיעורים ניתן לבצע בקבוצות אך גם שיעור פילאטיס פרטי הוא אפשרי.
לאחר שקיבלתם את ההכוונה ניתן לשמר בבית במספר תרגילים מצומצם שיגרום לכם להרגיש יותר טוב.
בחרתי בשבלכם מספר תרגילים פשוטים ובסיסיים שקל ללמוד וקל לשחזר. חשוב להבין שהרעיון מאחורי כל התרגילים הוא תנועה של עמוד השדרה מצגד אחד בכיוונים שונים ותמיכה של הגב בתרגילים אחרים.
התרגילם מתאימים גם לנשים בהריון

 1. עמידת 6:
  מניחים את כפות הידיים, הברכיים והשוקיים על הרצפה כמו חתולים, בלקיחת אוויר מאריכים את הגב ובהוצאת אוויר מקמרים את הגב ומעגלים אותו לכיוון התקרה. יש לשמור על אסיפת הבטן והצמדת הטבור לגב תוך כדי קימור הגב.
  לאחר מספר חזרות יש לעבור לתנוחת הקוברה שלקוחה מעולם היוגה ולאפשר לאגן לשקוע לרצפה תוך תמיכת הבטן פנימה.
  ניתן לעבור מתנוחת הקובה לתנוחת הילד דרך מעבר בעמידת 6.
 2. שכיבה על הגב.
  תרגול נשימה למשך מספר רגעים. שוכבים עם ידיים צמודעת לגוף, ברכיים כפופות ופונות לתקרה. בלקיחת אוויר מרחיבים צלעות ומרגיעים את הבטן. בהוצאת אוויר אוספים סוגרים ו"אורזים" את הבוטן פנימה לרצפה. לאחר מספר נשימות מתחילם להניע את האגן בכיוון הפנים וחזרה ובכך משנים את הקשת בגב. לאחר מספר חזרות מניעם את האגן לרוחב על ידי ניתוק קל בצד אחד השבנים.(בשלב זה יש לשמור על קשת מקובעת בגב התחתון).
 3. שכיבה על הגב.
  מחבקים ברך לחזה ורגל שניה ארוכה לפנים. אחרי כמה נשימות מחליפים צד.
 4. שכיבה על הצד.
  רגל תחתונה בתנוחת "ר". רגל עליונה ישרה באוויר. בשלב הראשון ננסה להגיע עם הרגל לקו הישבן מבלי ליצור קשת גדולה בגב התחתון. לאחר מכן נעלה ונוריד את הרגל לרצפה ולאחר מכן  נקרב את הרגל לחזה ונרחיק אותה לכיוון הישבן.
 5. ישיבה מזרחית.(שלושה תרגילים ברצף)
  מומלץ לאנשים שאינם גמישים לשבת על הגבהה. קודם כל יושבים זקוף ולא נותנים לחוליות לשקוע לרצפה. תומכים בטן פנימה. ומאריכים צוואר.
  לאחר מספר נשימות מאריכים ידיים לתקרה ללא תנועה בעמוד השדרה או העברת משקל. לשמור מגע מלא של עצמות המושב. לאחר מכן לשמור ידיים לצדדים ולצע פיתול של עמוד השדרה והתגיל האחרון הוא הטיה צידית של עמוד השדרה.

כתיבת המאמר:

חן גיברשטיין מנהל סטודיו לפילאטיס בגבעתיים וברמת גן, מכשירים ומזרן. נותן מגוון שיעורים ברחבי אזור מרכז: רמת גן, גבעתיים, תל אביב ופתח תקווה .
ניתן להזמין שיעור פילאטיס פרטי לבייתכם.